Nike Hypervenom Phelon IC Zielone

Obniżka!

299,00 zł

229,00 zł

Ocena:

Buty halowe Nike Hypervenom Phelon IC Zielone

Więcej szczegółów

Buty halowe Nike Hypervenom Phelon IC Zielone gwarantują jeszcze wiekszą zręczność, przyczepność i kontrolę na boisku, tak, że wyjdziesz zwycięsko nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji.


Szczegóły produktu:

    Podeszwa zewnętrzna typu (IC) - odporna na ścieranie, nie zostawiająca śladów na parkiecie gumowa podeszwa (non-marking) ze specjalnym wzorem trakcji. Buty przeznaczone tylko i wyłącznie do gry na hali, sali gimnastycznej, parkiecie. Używanie tego rodzaju obuwia na innych nawierzchniach jest zabronione, gdyż przyczynia się do uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia podeszwy co automatycznie wiąże się z utratą gwarancji.
    Podeszwa wewnętrzna - wyprofilowana wkładka odzwierciedla anatomiczny kształt stopy dla dodatkowego wsparcia i niskoprofilowej amortyzacji.
    Cholewka - miękki, wygodny materiał syntetyczny zapewnijacy optymalne wyczucie piłki.

    Dopasowanie - buty przeznaczone dla graczy posiadających stope wąską lub zwykłą. Biorąc pod uwagę zastosowany asymetryczny układ sznurowania cholewki zalecane dla osób z niskim lub normalnym podbiciem stopy. Każde buty piłkarskie muszą być doskonale dopasowane do stopy aby zagwarantować optymalne bezpieczeństwo ograniczając powstawanie niechcianych kontuzji. Nie wolno ograniczać doboru obuwia tylko pod względem odpowiedniego rozmiaru pomijając w/w parametry.

Większość światowych producentów butów piłkarskich (NIKE, Adidas, Puma...) produkuje obuwie w 3 poziomach:

Meczowe/profesjonalne - Nike Hypervenom Phantom
Treningowe/półprofesjonalne - Nike Hypervenom Phatal
Rekreacyjne/amatorskie - Nike Hypervenom Phelon, Nike Hypervenom Phade

  Buty z konkretnych poziomów różnią się znacznie od siebie, wbrew ich zbliżonego wyglądu zewnętrznego. Główne różnice to między innymi: wykorzystane technologie, tworzywo oraz systemy przy ich produkcji.
  Zważywszy na to, buty z poziomu najwyższego (meczowe) gwarantują w większości wypadków optymalny komfort ich użytkowania, są niepodważalnie lżejsze, wyposażone są w zaawansowane systemy kontroli piłki.
  Niestety wszystkie te zalety mają duży wpływ na cenę, która w większości przypadków jest nawet niejednokrotnie wyższa od butów z poziomu niższego.
Wszystkie buty z niezależnie od poziomu powinny charakteryzować się taką samą wytrzymałością.

Przed zakupem spytaj o dostępność danego produktu, gdyż stan magazynowy może różnić się od wskazanego w sklepie.


Dodatkowe informacje:

Rodzaj nawierzchni:  
Obuwie piłkarskie przeznaczone tylko i wyłącznie do gry na hali, sali gimnastycznej, parkiecie czy nawierzchniach gumo pochodnych. Używanie w/w modelu butów na innego rodzaju boiskach (inne nawierzchnie), jest zabronione, gdyż powoduje liczne, trwałe uszkodzenia podeszwy a co w rzeczy samej automatycznie wiąże się z utratą gwarancji!
Stopień zaawansowania:  
 • meczowe (profesjonalne) - Nike Hypervenom Phantom
 • treningowe (półprofesjonalne) - Nike Hypervenom Phatal
 • rekreacyjne (amatorskie) - Nike Hypervenom Phelon/Phade


Buty piłkarskie z wyżej wymienionych poziomów różnią się miedzy sobą ze względu na zastosowane technologie, systemy oraz materiału użyte przy ich produkcji.
Buty z poziomu najwyższego (profesjonalne), gwarantują najwyższy komfort, są dużo lżejsze od butów z niższych poziomów oraz wyposażone są w liczne, zaawansowane systemy.

Wybrór modelu i rozmiaru butów piłkarskich:


Przed każdym zakupem butów piłkarskich należy uwzględnić następujące parametry:

 • materiał cholewki (skóra naturalna lub syntetyk)
 • pozycja na boisku (atak, pomoc, obrona)
 • anatomiczny kształt stopy (szerokość stopy, wysokość podbicia)

Cholewka obuwia piłkarskiego może być wykonana ze skóry naturalnej lub z materiałów syntetycznych.
Kupując buty z cholewką naturalną trzeba wziąść pod uwagę, że w trakcie użytkowania obuwia skóra ulegnie rozciągnieciu "rozbiciu", więc buty powinny być dopasowane na styk a nawet mniejsze.
Cholewka z materiałów syntetycznych gwarantuje graczowi wysoki komfort podobnie jak skóra naturalna, przy czym jest łatwieksza w czyszczeniu (konserwacji), a co najważniejsze sprawia że buty są o wiele lżejsze.

Pozycja zawodnika na boisku, także powinna mieć wpływ na wybór odpowiedniego obuwia (modelu)
.
Napastnicy oraz pomocnicy atakujący powinni wybierać buty z materiałów syntetycznych ze względu na ich bardzo niską wagę, co przyczynia się bezpośrednio na uzyskiwanych prędkościach i zwrotności.
Bramkarze i obrońcy częściej wybierają buty ze skóry naturalnej kierując się optymalnym komfortem.


Wybierając właściwy rozmiar i model buta trzeba wziąść pod uwage anatomiczny kształ stopy
Buty piłkarskie muszą być optymalnie dopasowane do stopy gracza, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo eliminując powstanie kontuzji.
Wybierając swój model nie można ograniczać się tylko do długości wkładki, pomijając inne jakże istotne parametry tj. szerokość stopy oraz tzw. kąt podbicia.

Konserwacja obuwia:

 
Prawidłowa pielęgnacja oraz regularna konserwacja butów piłkarskich gwarantuje długie ich użytkowanie.
Należy przestrzegać poniższych wytycznych:

 • dokładnie lecz delikatnie wyczyścić szczoteczką oraz wilgotną szmatką po każdorazowym jego użytkowaniu z wszelkich zabrudzeń,
 • suchą szmatką dokładnie wytrzeć cholewkę na zewnątrz,
 • do wewnątrz buta włożyć dobrze wchłanialny, suchy papier, którego zadaniem będzie pochłonięcie zebranej wilgoci,
 • pozostawić obuwie do samoczynnego wyschnięcia w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza lecz z dala od silnych źródeł ciepła takich jak grzejnik, piec czy nawet słońce.
 • obuwie stworzone ze skóry naturalnej należy starannie wypastować po ich całkowitym wyschnięciu.

Nie przestrzeganie do w/w zasad pielęgnacji i konserwacji butów piłkarskich może być przyczyną ich nieodwracalnego uszkodzenia, zniszczenia co wiąże się z utratą gwarancji!

 

 

 • Podeszwa: IC / IN - halówki
 • Poziom: Amatorskie
 • Cholewka: Materiał syntetyczny
 • Rodzaj: Męskie
 • Cena: od 200 do 300zł

Napisz swoją recenzję

Nike Hypervenom Phelon IC Zielone

Nike Hypervenom Phelon IC Zielone

Buty halowe Nike Hypervenom Phelon IC Zielone

Napisz swoją recenzję